JANA KATEŘINA KASTNEROVÁ

O autorce

JANA KATEŘINA KASTNEROVÁ - výtvarnice, vizážistka a stylistka

 

Jsem ŠŤASTNÁ, že díky „poznámce k autorovi“ jsem měla možnost zavzpomínat na stěžejní okamžiky mé tvůrčí cesty životem a s ohlédnutím se zasmát všemu co se povedlo i nepovedlo, s nostalgickým rozjímáním projít krajinou okamžiků dětství, rozkvétání, až po období kdy jsem již ženou zralou, i s báječnou rolí maminky dvou senzačních kluků jak buků Vojtíška a Matyáška.  Kdo během čtení zaznamená, že je na něj text příliš dlouhý a obsáhlý nechť slovy propluje dle svého tempa a bodově vybere to, co je důležité právě pro něj. V KOSTCE si dovolím sama za sebe poznamenat, že jsem jednoduše  ZAPÁLENEC CO HOŘÍ, S LÁSKOU A RADOSTÍ TVOŘÍ.

Narodila jsem se v roce 1976 a v současné době bydlím a tvořím v zelené Chocni. Tvorba mě provází již od dětství v různých podobách od hliněných prvotin ve "výtvarce", přes zdobení perníčků a vizovického pečiva, drobné perokresby s motivy malebného dětského světa, domečků a náměstíček, kresby tužkou, kdy jsem cca 2 roky nemalovala nic jiného než JABLÍČKA až po pocitovou a intuitivní tvorbu, kdy společně s pastelkou, temperou, akrylem, pastelem,.... maluji vnitřní svět a DĚKUJI, že se ji mohu věnovat na plný úvazek.

Jsem též vizážistkou a stylistkou a stále s novým úžasem díky této práci pozoruji, jak dokonale je propojen lidský interiér /duše/ a exteriér /vizáž, vzhled/. Ve chvíli, kdy s klientem obojí harmonicky propojíme, dochází k zázrakům. Zázrakům zvané SEBE-VĚDOMÍ. Je nádherné vnímat, jak tito lidé kvetou a rozvíjí své MOŽNOSTI. Miluji přírodu, její podstatu, vše co z ní vychází, barvy a vše co je možné s nimi zažít, lidičky, kteří to myslí vážně a umí bo chtějí umět, poctivou práci, která vychází ze srdce, vůni dřeva, skořice, upečených perníčků, makrobiotiku, zrní a zeleninu, klavír, etno, jazz, cimbálovou hudbu, Ninu Simone, kolečkové brusle, cestování, toulání po horách, rozkvetlou letní louku, babí léto, tradice, folkloriku, řezbářství, řemesla, sílu kamenů a stromů, kouzlo nezapomenutelných chvil.

 

OBRAZ A SLOVO vnímám jako jednu z báječných možností ALTERNATIVNÍ TERAPIE, která může být přirozenou cestou k vnitřnímu klidu, lásce, léčení duše, nalezení středu a podporou přívětivého pohledu na svět s objevením nezměrného prostoru krás uvnitř sebe i vně …

Barevné kompozice obrazů vznikají z tzv. čistých, nemíchaných barevných odstínů v doplnění jednoduchých symbolů s výrazným energetickým potenciálem /andělé, spirály, trojúhelníky, kruhy, srdce, … /.

Nedílnou součástí obrazů jsou pozitivně motivační TEXTY, jejichž záměrem je rozvinutí a podpora Sebe-Úcty, Vnitřní Síly a Harmonie, Lásky-Plnosti, Osobního Naplnění, Pochopení celistvého JÁ , potlačení strachu a obav, zahájení Sebe-Ozdravného procesu. V těchto doprovodných textech kladu pečlivý důraz i na úvahu o základu slov neb jejich „nastavení – příčina - následek“ má výrazný vliv na naše prožitky a situace, s kterými se v životě setkáváme /opakovaně či jednorázově/.

Vycházím z teoretických i prakticky „sebe-zkušenostně“ ověřených poznatků „nauky o barvách“ a průzkumů současné psychologie /světlo a barvy jsou neoddělitelně spojeny s naším životem, barví, obarvují, zabarvují, dobarvují, odbarvují naši životní sílu a energii, duševní rozpoložení a nálady …… každá barva má svůj specifický charakter, vibraci a nezměrný potenciál působnosti na náš organismus a imunitu - pozitivní i negativní,……. je-li v našich buňkách, myšlenkách přítomno SVĚTLO, pak má ozdravný, hojivý a regenerační účinek, chybí-li, jsme povětšinou v tělesné i duševní indispozici/.

Závěrem chci "PŘIPOMENOUT" jednu „praktickou“, že COKOLIV děláte s LÁSKOU, ZÁPALEM A RADOSTÍ je ve své podstatě LÉČIVÉ, proto za jakýmkoliv uzdravením /těla, duše, srdíčka,....../ nehledejte nic nad-přirozeného, neboť LÁSKA JE VŠELÉK, který UZDRAVUJE, OČIŠŤUJE A ODPOUŠTÍ.

 

 

Dosažené vzdělání v oboru a výstavy:

Individual Style Training lektor Wenche Schneider AICI, CIP (Německo) – Professional Image Institute Praha

Neverbální komunikace – Mudr.PhDr. Miroslav Krejčíř, soukromý psycholog

Psychologie lidské komunikace – Mgr.Jana Wiesnerová – Professional Image Institute Praha

Vizážista speciál ukončen akreditací MŠMT ČR – Asociace vizážistů a stylistů ČR Praha

Styl – Asociace vizážistů a stylistů ČR

Fotomake-up – Asociace vizážistů a stylistů ČR

Rozšířená barevná typologie – Asociace vizážistů a stylistů ČR

Psychologie make-upu a vizáže – Asociace vizážistů a stylistů ČR

Kurzy aromaterapie – INPROV Brno

Přednášky a publikace odborných článků v oblastních novinách TRS

Professional VISAGE – Profiliceni Praha

K-STUDIO VISAGE Vysoké Mýto

FOTO-MAKE-UP - společné fotografické projekty

Psychografie /automatická kresba/ - lektor Marie Machková /Bratislava/

 

Výstavy:

Galerie XXL a Galerie GNOZE LOUNY - výstava od 22.06.2012 - 31.08.2012

Art Café Gallery U Šnečků Žatec - probíhající výstava od 15.09.2012 - 31.01.2013

Galerie GNOZE LOUNY - výtvarný salon "OBRAZY SRDCE" - výstava od 21.06.2013 - 31.08.2013

ANTAKARANA Ostrava - autorská výstava /listopad-prosinec 2013/

Knihkupectví RITUÁL Brno - autorská výstava /únor-duben 2014/

OC - GALERIE OSTRAVA - spoluautorská výstava s výtvarníkem Petrem Davidem /květen 2014/

ESOTERA - ZDRAVĚNKA POHODA Žďár nad Sázavou - autorská výstava /květen - červen 2014/

BAREVNÁ MEDITACE PRO DĚTI - Esotera -Zdravěnka Pohoda Žďár nad Sázavou - 28.května 2014 v 16h

KAMALA PARDUBICE, náměstí Republiky 2686, 530 02  Pardubice-Zelené Předměstí - CELOROČNÍ výstava originálů i reprodukcí autorské tvorby

OC - GALERIE PRAHA BUTOVICE - výstava "POHLAZENÍ PO DUŠI" od 1.11.2014 - 30.11.2014

Vánoční jarmark s výstavou betlémů Velehrad 2014 od 5.12.2014. - 7.12.2014

ANTAKARANA OSTRAVA - výstava "POHLAZENÍ PO DUŠI" od 8.12.2014 - 28.2.2015

IC VELEHRAD - výstava "POHLAZENÍ PO DUŠI" od 1.3.2015 - 30.4.2015

ANTAKARANA centrum osobního rozvoje OSTRAVA - od 01.11.2016 - 31.01.2017

 

Obrazy jsou v mnoha soukromých sbírkách majitelů České republiky, Slovenska, Německa, Holandska, Ruska, Anglie, Filipín, Las Vegas, Washington - Port Orchard, Peru - Pucalpa, ....   

 

Media:

Dokument nejen o mé tvorbě /Zdeňka Hajného,../ téma: SÍLA OBRAZU - vysíláno 5.2. v 21:50h na ČT2 v pořadu Pološero odkaz ke shlédnutí na

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/213562222000001-polosero-sila-obrazu/

Oblastní noviny TRS - publikace obrazů v jednotlivých číslech novin 

Esoterický časopis VE HVĚZDÁCH/LIDOVÝ LÉČITEL - rozhovor na téma " vše co děláte s láskou je léčivé"

http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/jarmark-ozivily-energeticke-obrazy-jany-kastnerove-20150404.html

 

s LÁSKOU a OBEJMUTÍM

Jana Kateřina Kastnerová

 

Na závěr přicházím s prosbou, všechny výrobky v Galerii jsou mou AUTORSKOU TVORBOU, prosím o akceptování tohoto faktu, přijměte mé PODĚKOVÁNÍ.

 

 

TOPlist

aktualizováno: 25.10.2020 19:59:44